Ana Sayfa / Oyun / Haberler / 8.2.5 Hayatta Kalma Rehberi ve Yenilikler

8.2.5 Hayatta Kalma Rehberi ve Yenilikler

World Of Warcraft Classic ile birlikte birazcık arka planda kalan Retail versiyon için 8.2.5 yaması Amerika’da 24 Eylül/Avrupa’da ise 25 Eylül de aktif edildi. Peki biz Şampiyonları 8.2.5 ile Azeroth’ta neler bekliyor?

War Campaign Bitiyor!

war campaign finale ile ilgili görsel sonucu

Evet, Battle for Azeroth’un başından beri süregelen War Campaign 8.2.5 yaması ile birlikte gelen görevler ve eklenen 2 yeni Cinematic ile bizlere savaşın sonuyla ilgili ipuçları ve spekülasyonlar bırakıyor. Hepimizin bildiği gibi Eternal Palace’da, Azshara ölümünden sonra bunun aslında tamamlanması beklenen bir ritüel gibi bir şey olduğunu görüyoruz. Onun ölümü ile birlikte N’zoth’u tutan hapishanenin zincirleri kırılarak serbest kalıyor.

(Raid’i daha önce hiç oynamamışlar için SPOILER ALERT!)

Bizi bu görevlerin sonunda bekleyen 3:18’lik ve 6:18’lik toplamda neredeyse 10 dakikalık 2 güzel Cinematic bekliyor olacak.

8.2.5’te olan/olacak şeyleri hep birlikte deneyimledikten sonra bir başka yazımızda bu konularla ilgili daha geniş kapsamlı konuşabileceğiz. Şimdilik diyebileceğim tek şey “For Azeroth!”

Goblin ve Worgen Model Güncellemesi

Goblin Erkek Modeli
Goblin Kadın Modeli
Worgen Kadın Modeli
Worgen Erkek Modeli

Sevgili Worgen ve Goblin severler! Müjde! Sonunda beklenen gün geldi. Worgen ve Goblin modellerine 8.2.5 yaması ile görsel güncelleme geldi. Ayrıca yeni yüzler eklendi. Daha detaylı görseller için ana şehirlerinizdeki Berber’leri Goblin/Worgen karakterinizle ziyaret edebilirsiniz ya da karakter yaratma ekranından inceleyebilirsiniz.

Party Sync

8.2.5 ile eklenen bir diğer güzel içerik ise Party Sync. Nedir bu Party Sync?

Party Sync ile birlikte 120 seviye bile olsanız arkadaşlarınızla aynı görevleri yaparak seviye kasabileceksiniz. Aldığınız görev ödülleri ise seviyenize göre olacak. Eğer arkadaşınız sizin zaten tamamladığınız bir görevde ise siz de o görevi “Tekrar” tamamlayıp ödül alabileceksiniz. Ancak aynı görevden yalnızca günde 1 kez ödül alabileceksiniz.

Ayrıca geçici olarak seviyenizi düşürerek arkadaşınızla birlikte deneyim kasmaya devam edebileceksiniz.

Artık Azeroth’da arkadaşlarınızla birlikte Party Sync sayesinde sıkılmadan görev yapabileceksiniz!

Yeni Görevler

War Campaign dışında eklenen 2 yeni görev zinciri bizlerle.

Bunlardan 1.si bize Spiritwalker Ebonhorn’u kurtarmamız için Black Prince’ i bulduran bir görev zinciri.

Diğeri ise Dreamgrove Murder Mystery isim bir görev zinciri ve senaryo. Bu görev ise ilginç bir şekilde bize tavşanların cinayetini araştırtıyor. Evet tavşanların!

Bu görevin genel hikayeye nasıl ya da nereden yansıdığını tam olarak bilmiyoruz. Belki de Blizzard bu görev arkasından bize daha karanlık hikaye çıkaracak ya da sadece tavşan cinayetlerini inceleyeceğiz.

Honeyback Harvester & Arı Bineği

Blizzcon’da “Uçma” anonsu ile birlikte sızdırılan Arı Bineği item sonunda bizlerle.

Honeyback mount ile ilgili görsel sonucu

Peki nasıl alınacak bu binek?

Sadece Alliance oyuncuları için alınabilecek olan binek için için gerekli her şey Stormsong Valley’de.

Recruit A Friend(RaF)

Bildiğiniz gibi Blizzard RaF sistemini bir süre önce kapatmıştı. Şimdi ise daha iyi ve daha gelişmiş şekliyle 8.2.5 ile tekrar bizimle buluşuyor. Sadece 1’er kez alınabilecek toplamda 12 aylık bir ödül skalası olan bir sistem oluşturan Blizzard 12 aydan sonraki her 3 ay oynayan “Recruit” için 1 aylık oyun süresi verecek. Ayrıca sadece yeni başlayan değil, 2 yıl veya daha uzun süredir oyun süresi almamışlar üyeliklere de RaF sistemi uygulanabilecek.

Kısıtlamalar ise şöyle: Ayda sadece 4 arkadaşınız sizin davet linkinizi kullanabilecek. Her ay davet linkiniz yenilenecek ve bir üyelike maksimum 10 kişiyi kendi üyeliğinize bağlayabileceksiniz.

Yeni gelen ödüller ise ay olarak aşağıdaki gibi olacak! Ayrıca bu ilerleme farklı üyeliklerle de artacak. Örneğin: Sizin oyuna çağırdınız 3 kişi toplamda 4’er aylık oyun süresi aldığı zaman, siz bu ödüllerin tamamına sahip olabileceksiniz!

AyÖdül
1.AyRikki (Pet)
2.AyBir Aylık Oyun Süresi
3.Ay Reins of the Explorer’s Dunetrekker (Binek)
4.AyRenowned Explorer %s (Title)
5.AyBir Aylık Oyun Süresi
6.Ay Illusion: Stinging Sands (Silah Enchantı)
7.Ay Renowned Explorer’s Tabard (Tabard)
8.AyBir Aylık Oyun Süresi
9.Ay Keys to the Explorer’s Jungle Hopper (Binek)
10.Ay Renowned Explorer’s Rucksack (Kozmetik Sırt Çantaşı Pelerini)
11.AyBir Aylık Oyun Süresi
12.Ay Ensemble: Renowned Explorer’s Attire (Kozmetik Zırh Seti)
Ek olarak gelen ödüller Ekstra olarak çağırdığınız her arkadaşınızın ödediği her 3 aylık oyun süresi için siz de 1 aylık oyun süresi kazanacaksınız. Yani bu ödülleri aldıktan sonra 15., 18. ,21. vb. diye devam eden aylarda.

Bu setlerin ve ödüllerin nasıl göründüğüne bakın!

15. Yıldönümü

World of Warcraft’ın 15. Yıldönümü hızla yaklaşırken, biz oyuncuları bu sene de güzel içerikler bekliyor olacak. 16 Kasım – 30 Kasım arasında olacak Yıldönümünde oyuna giren herkese Lil’ Nefarian Battle Pet’i hediye edilecek. Ayrıca 2 haftalık süre boyunca kullanabileceğiniz %15’lik bir deneyim bonusu da bizi bekliyor olacak.

The Chromie’s Memory, PvE etkinliği ile birlikte, Chromie’nin anılarında gezeceğiz ve çeşitli Bossları ziyaret edeceğiz. Buna benzer etkinliği bildiğimiz üzere Blizzard, WoW’un 10. yıl etkinliğinde bizi Molten Core’a götürerek yapmıştı.

Chromie’nin bütün anılarını ziyaret edip her boss’u kestiğimizde bize Memories of Fel, Frost and Fire achievementını ve bununla birlikte Deathwing’den esinlenilen Obsidian Worldbreaker  bineğini verecek!

obsidian worldbreaker ile ilgili görsel sonucu
obsidian worldbreaker ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca Alterac Valley’in “Old School” versiyonu da oyuna eklenen içerikler arasında. Alterac Valley of Olde  Achievement’ını tamamlayarak orjinal Exalted bineklerinin, yüksek çözünürlüklü versiyonları da oyunculara hediye edilecek.

Horde için: Frostwolf Snarler

Alliance için: Stormpike Battle Ram

Şimdiden sabırsızlıkla etkinlik günlerinin geri sayımını yapmaya başladık bile!

Black Market Auction House(BMAH)

Nadir eşya, binek, pet vb. toplayan arkadaşlara müjde! 8.2.5 ile birlikte bir sürü Illusion,Pet,Binek ve Zırh artık Black Market Auction House üzerinden alınma şansı olacak.

Savaş Alanında Görüşmek Üzere!

Hakkında Umut Tunc Erol

1991 İzmir doğumlu bir oyun sevdalısı. Lise yıllarında RTS oyunuyla tanıştığı Warcraft evrenine resmen göbekten bağlı. Blizzard evrenleri hakkında saatlerce konuşabilme yeteneğine sahip biri. Full-time yazılım mühedisi, part-time Tank. Goblin’leri ve Gnome’ları nereden bulduğunu ve onların nasıl çalışmaya ikna ettiğini kimse bilmiyor.

Göz At

8.3 Visions of N’zoth – Development Özeti

8.2.5 ile birlikte War Campaign’in bitmesiyle, Blizzard aklımızda bir sürü soru işareti bırakmıştı. Acaba başka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir