Ana Sayfa / Oyun / Haberler / Live / 25 Eylül-1 Ekim / Geçtiğimiz Hafta Azeroth’da Neler Oldu? Neler Konuşuldu?

25 Eylül-1 Ekim / Geçtiğimiz Hafta Azeroth’da Neler Oldu? Neler Konuşuldu?

Merhaba Şampiyonlar!

Bu hafta bildiğiniz üzere 8.2.5 bizlerle buluştu. Yeni güncelleme ile ilgili bütün yenilikleri sayfamızdaki 8.2.5 Hayatta Kalma Rehberi ve Yenilikler yazısında bulabilirsiniz.

Bu hafta yaşadığımız ve duyduğumuz şeyleri sizlerle paylaşmadan önce, bildiğiniz üzere 11 Ocak 2019’da kurulan ancak aktif olarak çokça faaliyetini göremediğimiz “Blizzard Türkiye” Youtube kanalı son 2 aydır aktif olarak çalışıyor. Yani en azından eş zamanlı olarak Avrupa’da yayınlanan videoları Türkçe altyazılı izleyebiliyoruz.

Son olarak 30 Eylül akşamı bizimle Battle For Azeroth’un War Campaign sinematiklerinin Türkçe altyazılı ve tam olarak 23 dakika 49 saniyelik bir derlemesini yayınladılar! (Hoş altyazı yaklaşık 1-2 saniye kadar geç geliyor ama onu da siğneye çekeceğiz artık)

Bu aktiflik bize güzel umutlar doğuruyor aslında. Belki de sonunda Portekiz, Alman ya da İtalyan sunucuları gibi bizim de sunucumuz olacak? Tabi bununla birlikte oyun ya da oyunlar acaba tamamen Türkçe’ye dönecek mi, döner mi veya dönmeli mi? sorularını akla getiriyor.

Hoş, eşyalar isim değiştirdiği zaman garip bir hâl alabiliyorlar bazen 🙂

Bir diğer heyecanlandığımız konu ise “Yerel Fiyatlandırma” özellikle dövizlerin uçmasından sonra sadece World of Warcraft oyuncuları değil Blizzard üzerinden oyun oynayan çoğu Türk oyuncunun beli bükülmüş durumda. Hatta belki de Azeroth’a adım atmak isteyen bir çok oyuncunun önüne “fiyat” engeli takılıyor.

Bu güzel haberleri ne zaman duyacağız onu tam bilmesek de BlizzCon 2019’dan oldukça umutluyuz.

Arcane Mage

Eveeet, yazının görselinden de ipucu olacağı gibi uzun zamandır unutulan kimsenin çokça elini sürmediği “Arcane Mage”‘e Blizzard’tan 2 Ekim Çarşamba günü itibariyle buff duyurusunda bulundu.

Gönderinin Orjinali

Blizzard paylaştığı haberde Arcane Mage’in bütün yeteneklerinin hasarını %8 arttıracaklarını söyledi. Eh artık ek paketin neredeyse son demlerini yaşarken birazcık geç de kalınsa hâlâ girip Mythic Keystone ve Raidlerde deneyebileceğimiz bizi bir nebze de olsa sevindirdi.

Battleground Essence Farmına Çekiç Gibi Nerf

Blood of the Enemy ve diğer Battleground esanslarını almak yeterince zor değilmiş gibi, 8.2.5 ile birlikte gelen Mercenary modu(karşı Faction’a geçip onlardanmış gibi savaştığınız bir mod) değişikliği yetmiyormuş gibi bir başka “görünmez” değişiklik yaparak Epik Battleground Honor Görevleri’nin sistemini değiştirdi.

heart of azeroth ile ilgili görsel sonucu

Battleground esanslarını açmak için oyuncuların Battleground ya da PvP Adalarında: Rank 2 için 15k Battlefield Brawler , Rank 3 için 50k Battlefield Tactician ve Rank 4 içinse 100k honor Battlefield Master kasmaları gerekiyor. Bu da girdiğiniz her Battleground’ı kazandığınızı varsayarsak 16-20 saat arası bir süre alıyordu.

8.2.5 ile yapılan değişiklik ile birlikteyse Mercenary modundan gelen %50 Honor bonusu ortadan kaldırıldı. Sadece bu değişilik ile bile süre uzatılırken, Blizzard yama notlarında açıklamadığı bir değişiklik daha yaptı.

Haftalık olan Epik Battleground görevlerinden gelen bonus Honor hem düşürüldü, hem de Battlefield Master Achievement’ına etki etmemeye başladı.

Bu da demek oluyor ki 100k Honor’u sadece normal görevlerden ve maç sonu bonuslarından elde edebileceğiz. Blood of the Enemy raidlerde ve Mythic+’larda oldukça yaygın olarak kullanılıyorken elde etmemiz de bir hayli yorucu olacak gibi duruyor.

8.2.5 ile Canlanan Bengal Kaplanı Bineği

Daha Vanilla zamanlarında tasarlanmış olan Reins of the Bengal Tiger, kullanılamayan bir şekilde tozlu kod raflarında duruyordu. Ta ki 8.2.5’in bir PTR buildinde oyuncular gömülü olan koddaki değişikliği fark edene kadar.

Bu buildde “Reins of the Bengal Tiger ” ismi Epik olmuş ve eşya detaylarında “Gerekli Irk: Alliance” yazmaya başlamıştı.

Hatta bineği kullanan bir kişinin PTR içinde fotoğrafı bile çekildi. Ancak şuan için sırra kadem basmış bir binek. Biz de merakla bu bineğin nereden geleceğini bekliyoruz.

Bir Blizzard Klasiği: Yeni Eklenen Bulmaca Jenafur Battle Peti

Blizzard yine karşımıza esrarengiz bir bulmaca ile çıkıyor. 8.2.5 ile oyuna eklenen ve şuan için “WoW Secret Finding” Discord sunucusunda 100 binden fazla kişinin çözmeye çalıştığı bu bulmacanın sonunda Jenafur isimli siyah-gri kediye sahip olacağız.

Şuan için yaklaşık 2-3 adım ilerleyebilen bulmaca severler. Yollarını Legion: Karazhan’da kaybetmiş durumdalar.

Eğer sürecin nasıl ilerlediğini takipte kalmak istiyorsanız “https://discord.gg/wowsecrets” discord kanalının davet linkini okurlarımız için de buraya bırakalım.

Orgozoa ve Za’qul Nerf’ü

8.2.5 yama notları içinde olmayan bir diğer değişiklik ise Eternal Palace’da savaştığımız 2 boss’a geldi.

Orgozoa Nerf

orgozoa ile ilgili görsel sonucu

Orgozoa nerf’ü: Faz 1 ile 2 arasındaki Geçiş Fazına etki ediyor.
“Orgozoa artık %35 kadar daha yavaş hareket ediyor ve artık alt kata ulaşması 26 saniye sürüyor( önceden 19 küsür saniyeydi)”

Her ne kadar oyuncuların beklediği gibi bir nerf olmasa da, boss 2. Faza geçmeden önce birazcık daha fazla hasar yemesine ve grupların aşağıya inmesi için yeterli vakti kazandırıyor; özellikle Mythic zorluğunda.

Za’qul Nerf

za'qul ile ilgili görsel sonucu

Za’qul nerf’ü tankın aldığı hasarı inanılmaz derecede düşürüyor.

Mind Tether sadece MELEE olarak gelen hasarı bağlanmış hedeflere yansıtıyor.( önceden BÜTÜN hasarı yansıtıyordu.)”

Bütün bir çatışmayı baz aldığımızda Mind Tether ‘a yapılan değişiklik ile alınan hasarın neredeyse %80’i düşmüş durumda. Çatışmanın neredeyse tamamında büyü hasarı aldığımızı göz önünde bulundurursak bu değişik başta Mythic olmak üzere bütün zorluklarda bu boss’u neredeyse tek bir Monk Tank ile kazanılabilir hale getirdi. Çünkü gelen Melee hasardan: “Dodge, parry ve absorb” gibi yöntemlerle kolayca kaçılabilecek.

Son Bir İpucu(Maalesef sadece Alliance tarafında karakteri olan okurlarımızın işine yarayacak)

Yeni gelen Arı bineği: Honeyback Harvester’s Harness için bildiğiniz üzere Reputation kasmak gerekiyor. İşte burada şuan için “niché” bir pazar bulunuyor.

Alliance oynayan arkadaşlar, eğer başlangıç görevini yaparlarsa haritadaki “Bal depo”‘larına ulaşarak Thin Jelly  toplayabiliyorlar ve bu küçük bal parçacıkları AH(Auction House)’de güzel paralara alıcı buluyor. Çünkü insanlar tembel ve zengin 🙂

goblin gold wow ile ilgili görsel sonucu
İleride bütün okurlarımız böyle olacak 😛

Azeroth’da Görüşmek Dileğiyle!

Hakkında Umut Tunc Erol

1991 İzmir doğumlu bir oyun sevdalısı. Lise yıllarında RTS oyunuyla tanıştığı Warcraft evrenine resmen göbekten bağlı. Blizzard evrenleri hakkında saatlerce konuşabilme yeteneğine sahip biri. Full-time yazılım mühedisi, part-time Tank. Goblin’leri ve Gnome’ları nereden bulduğunu ve onların nasıl çalışmaya ikna ettiğini kimse bilmiyor.

Göz At

Leeroy Jenkins’in 14. Yıl Dönümü

World of Warcraft dünyasının en eski ve en bilinen isimlerinden Leeroy Jenkins’in 14. yıl dönümünü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir