Ana Sayfa / Oyun / Rehberler / Goblin Pazarı / GoldMaking’e başlıyoruz!

Goblin Pazarı / GoldMaking’e başlıyoruz!

Herkese selamlar!

Bu serimizde AH kullanarak gold nasıl kazanırız? Gold kasma yolları nelerdir? Hangi Add-on’lar gerekli? Nereden, ne kadar kazanabiliriz?
Bunlara bakacağız.

Uzun soluklu ve haftalarca üzerinde duracağımız “Goblin Pazarı” ‘nda sizlere ve sizlerle birlikte veriler oluşturacağız. Bu yazı dizisinde “Boost” ile gold kasmayacağız. Temel olarak transmog ve materyal farmlarıyla gold kasmayı öğreneceğiz ve deneyeceğiz.

wow gold ile ilgili görsel sonucu

GoldMaking Temel İpuçları

  • Yeni karakter açtığınız gibi veya güncel olan karakterinizde ilk iş “ESC Menu>Interface>Controls” kısmındaki “Auto Loot” ‘un açık olduğundan emin olun.
  • Her karakterinizde en azından 30 Slotluk https://www.wowhead.com/item=154695/deep-sea-bag ‘den 4 tane kullanın.
  • Yerde lootlanmamış ceset bırakmayın!
  • Eğer envanter sıkıntısı yaşıyorsanız, envanterinizdeki “Ne olduğunu bilmediğiniz” ya da “Belki lazım olur” diye sakladığınız şeyleri kişisel bankanıza atmaktan çekinmeyin.
  • Aktif olarak oynadığınız karakterlerinizde (Eğer alt karakterleriniz ya da karakteriniz yoksa) asla 2 tane “Crafter” meslek almayın. Örneğin: Meslekleriniz Blacksmithing/Engineering ya da Leatherworking/Tailoring şeklinde olmasın.
  • Günlük işlerinizi yaparken “World Quest, Daily Quest” gibi, etraftaki madenleri ya da çiçekleri toplamaktan kaçınmayın.
  • Düşürdüğünüz yeşil ya da diğer kalitedeki eşyaları TSM sayesinde inceleyerek mümkün olduğunca AH’de satmaya çalışın.

GoldMaking İçin Hayati Addonlar

All The Things

Bu addon tam olarak goldmaking ile alakalı olmasa da. Bunun sayesinde hangi zindandan ya da haritadan ne düşebileceğini takip edebilirsiniz.

Auctinator

Trade Skill Master dışında bu addon’un özellikle kullanılmasının sebebi tekil veya gruplandırılmamış eşyalarınızı hızlıca AH’ye koymanızı sağlıyor.

Loot Appraiser

Bu addon’dan aşağıdaki videomda bahsettim. Ancak burada da belirtmek gerekirse, bu addon çalıştırıldığında size 500 gold ( ya da kaç olarak ayarladıysanız) ve üzeri değerinde bir eşya düştüğünde sesli bir uyarı veriyor.

Trade Skill Master

İşte bir goldmaker’ın ya da Goblin’in hayatında olması gereken en önemli addon. Bu addon en basit haliyle bir muhasebe ve gold addonu. World of Warcraft Auction API kullanarak oyun içinde nerede olursanız olun, envanterinizdeki; AH’ye konulabilir olan eşyaların değerlerini size gösteriyor. Ayrıca 100’ler eşyayı hızlıca AH’ye koymanızı da sağlıyor.

Benim kişisel olarak uzun saatlerimi alan kurulumundan sonra, özellikle yayınlarımda ve çevremden aldığım sorular genellikle nasıl kullanılıyor? oluyordu.

Bununla ilgili sıkıntı çeken herkes için ve kolay bir şekilde kurulumunu yapabilmeniz için size 40dk’lık bir video hazırladım.

Bu videoda TSM nedir, kolay yollardan nasıl kurulur, ne işe yarar gibi daha bir çok şeyden bahsettim.

Son Hazırlıklıklar

Artık bu aşamaya geldiğinize göre neredeyse bir Goblin olmaya hazırsınız. Bu aşamadan sonra eğer kendinizi adamış bir Goblin olmak istiyorsanız, size birkaç ipucum daha olacak.

  • Farm yapmak için en uygun ve hızlı sınıflar: “Druid, Hunter,Rogue ve Monk” . Eğer siz de hızlı ve etkin bir Goblin olmak istiyorsanız bu sınıflardan birisi ile farm yapmanızı öneririm.(Transmog farmı için)
  • Auction House ile uğraşmak için kendinize bir alt karakter açın ya da mevcut karakterlerinizden birini “Banka” karakteri olarak değiştirin ve WoTLK Dalaran’da park etmiş vaziyette bırakın. Bu sizi büyük bir zahmetten kurtaracaktır. Eğer aynı anda 2-3 karakterle eşya satmaya çalışırsanız çok fazla vakit kaybedeceksiniz.
  • Eğer imkânınız varsa banka olarak kullandığınız karakterle bir adet Guild oluşturarak, o Guild’in bankasını da kişisel bankanız gibi kullanabilirsiniz.

Kapanış

Size daha sağlıklı veriler verebilmek adına “Draenor-Horde” tarafında 0’dan bir karakter ve banka oluşturuyorum. Bu süreci birlikte yaşayacağız, kendimize hedefler koyacağız ve satışlarımızı paylaşacağız.

Yazıyı bitirirken, şimdilik aklıma gelen şeyler bunlar. Her hafta sizlerle veriler, progressler ve öneriler paylaşacağım bu yazı ile ilgili aklınıza takılan her şey için Discord kanalımızdan bana mesaj atabilirsiniz.

Ayrıca ilerleyen süreçte https://www.twitch.tv/driftaway kanalından yaptığım farmlarla sizlerle olacağım.

wow gold ile ilgili görsel sonucu

Dropunuz ve goldunuz bol olsun <3

Hakkında Umut Tunc Erol

1991 İzmir doğumlu bir oyun sevdalısı. Lise yıllarında RTS oyunuyla tanıştığı Warcraft evrenine resmen göbekten bağlı. Blizzard evrenleri hakkında saatlerce konuşabilme yeteneğine sahip biri. Full-time yazılım mühedisi, part-time Tank. Goblin’leri ve Gnome’ları nereden bulduğunu ve onların nasıl çalışmaya ikna ettiğini kimse bilmiyor.

Göz At

8.2.5 Hayatta Kalma Rehberi ve Yenilikler

World Of Warcraft Classic ile birlikte birazcık arka planda kalan Retail versiyon için 8.2.5 yaması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir