Ana Sayfa / Oyun / Haberler / 8.3 Visions of N’zoth – Development Özeti

8.3 Visions of N’zoth – Development Özeti

8.2.5 ile birlikte War Campaign’in bitmesiyle, Blizzard aklımızda bir sürü soru işareti bırakmıştı. Acaba başka bir güncelleme olmayacak mıydı? Çünkü hepimiz Sylvanas’ın gitmesi ve N’zoth’un serbest kalmasıyla birlikte bu kadar derin ve geniş bir konunun, ek paketin son güncellemesine sığdırılabileceğini düşünmüyorduk. Ta ki 7 Ekim günü Blizzard bizimle bu videoyu paylaşana kadar!

Hatta biz yazılarımızı içeriklerimizi hazırlamaya daha henüz başlamışken Visions of N’zoth çoktan PTR üzerinden yayınlandı.

Bu yazımız özellikle şuan için yayınlanan ve PTR’da olan herşeyi içermeyecek. Çünkü PTR üzerinde bile hâlâ keşfedilmemiş bir sürü içerik var, şuan için geniş bir PTR süreci olacağı için tahminimizce N’zoth’un kapıları ya da en azından Mythic zorluğunun kapıları Blizzcon’da açılacak gibi geliyor.

Dikkat aşağıdaki görseller ve bilgiler SPOILER içerebilir!!

Visions of N’zoth’un Öne Çıkanları

 • Yeni Allied Raceler bizimle olacaklar. Horde tarafına savaşlarında artık Vulpera‘lar, Alliance tarafına ise Mechagnome’lar eşlik edecek!
Vulpera görseli ve Vulpera Heritage Armor
Mechagnome ve Mechagnome Heritage Armor
 • Sonunda Auction House(AH) değişerek daha kullanışlı bir hâl alacak. Artık tek tek koyulan materyalleri alırken küfürler savurmayacağız ve yorulmayacağız gibi duruyor! Ayrıca kendime bir alışveriş listesi yaparak rahatlıkla sık satın aldığımız şeylere erişebileceğiz.
 • 8.2.5 ile gelen Worgen ve Goblin Model güncellemesinden sonra Visions of N’zoth ile birlikte bizi Worgen ve Goblin Heritage Armor karşılıyor olacak.
Dikkat aşırı derecede patlayıcı bir görünüm!
Kim kafasında bir şapkayla kurda dönüşüp etrafta koşmak istemez ki.
 • İşte herkesi ters köşeye yatıran ve bütün “Battle for Azeroth’un son düşmanı Sylvanas olacak!” düşüncelerini çürüten 12 Boss’luk Ny’alotha raidi 8.3 ile bizlerle olacak. Sylvanas taraftarlarına müjde!!! Üstelik bizden duymuş olmayın ama bu raidin son düşmanı N’zoth olacak.
 • Horrific Vision’lar Legion’daki Mage Tower’dan esinlenerek yapılan 1-5 kişilik solo/grup senaryoları olacak. Bu senaryolarda Orgrimmar ve Stormwind’in alternatif vizyonlarını ziyaret ederek, Wrathion’un yardımıyla Old God’lara karşı savunmamızı güçlendireceğiz. Bu senaryolarda oyuna yeni eklenecek olan Legendary Pelerinimizi güçlendirerek ilerleyeceğiz ayrıca bu pelerin bize N’zoth’a karşı savaşırken çok yardımcı olacak.
Horrific Vision Haritaları
Orgrimmar Horrific Vision
Stormwind Horrific Vision
Legendary pelerinimiz ve Wrathion
 • Her yeni ek paket öncesi güncellemesinin olmazsa olmazları: Baskınlar ve Saldırılar. 8.3 ile birlikte N’zoth’un askerleri ve minyonları Uldum ve Vale of Eternal Blossoms’daki Titan üslerine saldırı yapacaklar ve biz de onları savunacağız. Ayrıca Vale of Eternal Blossoms sonunda tamamen arındırılmış bir şekilde orjinal Mists of Pandaria görünümüyle bizlerle olacak.
Uldum
Uldum
Vale of Eternal Blossoms
Vale of Eternal Blossoms
 • 8.3 ile birlikte Hearth of Azeroth‘a daha fazla seviye, esans ve esans slotu getirilecek! Ayrıca bize N’zoth’a karşı yardım edecek olan Titanlardan, Titanik Araştırma alabileceğiz!
Titanik Araştırma
Titan Üssü(Mother ve Magni)
Heart Of Azeroth
 • Ayrıca N’zoth’un saldırılar ve serbest kalmasıyla birlikte Mythic+ zindanlarda bizi yeni bir affix bekliyor olacak. N’zoth – Corrupted.
  Bu affix ile birlikte zindan içindeki obelisklere tıklayarak bir vizyonun içine gireceğiz ve o vizyonu temizleyip çıktığımızda bizi zindanın ileri yerlerinde birine ışınlayacak bir geçitten geçeceğiz. Bu affix’in nasıl çalıştığını görmek için PTR denemelerini ya da Visions of N’zoth’u heyecanla bekliyor olacağız.
 • Son olarak 8.3 ile birlikte Darkshore’daki PvP kısmında değişiklikler olacak. PvP oyuncularıysa 8.3 ile birlikte Battle for Azeroth PvP 4.Sezonuna başlayacaklar. Yeni zırhlar, binekler vb. bizleri bekliyor olacak!

Yazımızı burada sonlandırırken, PTR ile birlikte kesinleşen bilgileri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Hakkında Umut Tunc Erol

1991 İzmir doğumlu bir oyun sevdalısı. Lise yıllarında RTS oyunuyla tanıştığı Warcraft evrenine resmen göbekten bağlı. Blizzard evrenleri hakkında saatlerce konuşabilme yeteneğine sahip biri. Full-time yazılım mühedisi, part-time Tank. Goblin’leri ve Gnome’ları nereden bulduğunu ve onların nasıl çalışmaya ikna ettiğini kimse bilmiyor.

Göz At

2 Ekim – 8 Ekim / Geçtiğimiz Hafta Azeroth’da Neler Oldu? Neler Konuşuldu?

Selamlar Şampiyonlar! Tabi ki geçtiğimiz haftanın en bomba haberi biz daha ayağımızı yeni 8.2.5’e atmışken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir