Ana Sayfa / Oyun / Haberler / 9 Ekim – 15 Ekim / Geçtiğimiz Hafta Azeroth’da Neler Oldu? Neler Konuşuldu?

9 Ekim – 15 Ekim / Geçtiğimiz Hafta Azeroth’da Neler Oldu? Neler Konuşuldu?

Herkese merhaba Şampiyonlar!

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta başta olmak üzere, geçtiğimiz haftadan bu yana 8.3 PTR güncellemeleri üzerinde duruyoruz. Hem biz hem de WoWhead başta olmak üzere diğer içerik üreticileri.

Hâlâ her geçen gün “Datamining” ile birçok küçük detay bizlerle buluşuyor. Biz de Umut ile birlikte 13 Ekim Pazar günü yaptığımız yayında bu yeniliklerin başlıcalarından bahsettik. Eğer bu yayını kaçırdıysanız üzülmeyin! Podcast olarak bizi istediğiniz zaman Spotify üzerinden de dinleyebilirsiniz 🙂

Running of the Gnomes

Benim de halihazırda, hatta güncel olarak okuduğum bölümde tartışılan konu “kurumsal sosyal sorumluluk”. Çok fazla detayına girmesem de bu tarz etkinlikler, bizim tüketici ve oyuncu olarak şirketlerden beklediğimiz şeyler!

“Running of the Gnomes” Blizzard’ın 2017 yılında https://twitter.com/dravvie ile temellerini attığı bir “Micro-Holiday” yani küçük çaplı bir sosyal etkinlik.

Bu sene üçüncüsü düzenlenen etkinlikle “Pink Fund” isimli bir organizasyona gidiyor. Pink Fund’ın amacı göğüs kanseri ile mücadele eden insanların stres seviyeleri düşürüp, basit ihtiyaçlarını karşılamak ve onları verdikleri bu savaşta pozitif bir şekilde destekleyebilmek.

Ben başta bir birey olarak, daha sonrasında duyarlı bir içerik üreticisi olarak Pink Fund’ın bağış linkini bu yazımda sizlerle paylaşıyorum.

https://thepinkfund.kindful.com/the-running-of-the-gnomes–2019

Bu sene 5000$’lık bir hedef açan kuruluş hedefinin %92’sine ulaşabilse de, bu tarz durumlarda sadece farkındalık yaratabilmek bile büyük bir yükümlülük bizim için.

Running of gnomes 2019 ile ilgili görsel sonucu
Running of gnomes 2019 ile ilgili görsel sonucu

Ekonomi Sayfası

Her hafta olduğu gibi bu hafta da sizlere Retail üzerindeki ekonomik fırsatlardan yeniliklerden bahsediyor olacağım. Şuan benim de içinde bulunduğum “Goldfarmer” diyebileceğimiz kişiler için özellik 8.3 ile gelecek olan Auction House geliştirmeleri hayatî derecede iyi.

Her gün ben dahil olmak üzere bir çok insan şuanki AH sistemi yüzünden eşya alıp/satarken çok fazla vakit kaybediyor. Bu da gün içinde oyuna ayırabileceği süre kısıtlı olan insanlar için büyük problem yaratıyor.

İşte bu durumda yeni gelecek, hâlâ da geliştirilen AH sistemiyle ilgili büyük Goldfarmer’lar ve TradeSkillMaster yapımcıları fikirlerini paylaştılar.

Yeni gelecek sistem ve dizayn ile ilgili heyecanlandıklarını söyleyen TSM yapımcıları, PTR sürecenin ilerleyen zamanlarında bu AH değişikliklerinin TSM’e nasıl yansıyacağını yakında açıklayacaklarını söylediler.

Ne diyelim biz de heyecanla bekliyoruz!

Yeni Cooking Tarifleri

Evet yanlış duymadınız! Datamining aşaması hâlâ devam ederken 8.3 ile birlikte oyuna eklenecek olan yeni yemek tarifleri bulundu. Bu da ekmeğini Transmog satışlarından değil de, materyal satışları üzerinden yapan oyuncular için sevindirici haber!

Çünkü her yeni tarif geldiğinde karşılaştığımız ilk manzara, bu alandaki pazarın kaymağının yaklaşık 1 hafta boyunca yenilebilmesi, yani burada ciddi rakamlardan bahsediyoruz. O yüzden sadece Classic oynayan arkadaşlar da o 1 hafta içerisinde makul bir farm yöntemi ile oyun sürelerini gold karşılığı alabilecekler.

Savaş Alanlarında Görüşmek Üzere!

Hakkında Umut Tunc Erol

1991 İzmir doğumlu bir oyun sevdalısı. Lise yıllarında RTS oyunuyla tanıştığı Warcraft evrenine resmen göbekten bağlı. Blizzard evrenleri hakkında saatlerce konuşabilme yeteneğine sahip biri. Full-time yazılım mühedisi, part-time Tank. Goblin’leri ve Gnome’ları nereden bulduğunu ve onların nasıl çalışmaya ikna ettiğini kimse bilmiyor.

Göz At

8.3 Visions of N’zoth – Development Özeti

8.2.5 ile birlikte War Campaign’in bitmesiyle, Blizzard aklımızda bir sürü soru işareti bırakmıştı. Acaba başka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir