Ana Sayfa / Oyun / Haberler / Yeni Titanforge Sistemi: Corrupted!

Yeni Titanforge Sistemi: Corrupted!

Yeni PTR güncellemesi ile Ion Hazzikostas’ın 8.3 ön gösteriminde bahsettiği Titanfroge yerine gelecek olan yeni sistem oyuna eklendi. Corrupted!

Yeni Titanforge: Corruption

8.3 yamasında eğer bir eşya Titanforge olursa artık Corrupted hale geliyor.Bu da aşağıdaki etkilere sahip olmasına neden oluyor.

 • Kırmızı Yazı: Eşya üzerinde gelecek olan “Corruption” statı miktarı.
 • Yeşil Yazı: Benthic sistemine benzer, size farklı yönlerden güçlendirecek bir özellik.

Bu durum doğal olarak bir risk/ödül sistemi oluşturuyor. Oyun içindeki en zorlu etkinliklerin ödüllerinin her zaman en iyi kalmasını sağlarken bir yandanda aynı içeriği farmlamanın anlamsızlaşmasına engel oluyor. Titanforge’dan en büyük farkı üzerinizde ki Corrupted eşya sayısına dikkat etmelisiniz çünkü Corruption statınız yükseldikçe karşılaşacağınız negatif etkilerin boyutuda büyüyecektir.

masteryitem.png

Corrupted Eşya Bonusları

Eğer bir eşya Corrupted olursa sahip olabileceği bazı bonus özellikler var. Şuana kadar bulunmuş olanlar bunlar;

 • Avoidance statınız Haste statınızın %X’i kadar artar.
 • Bütün kaynaklardan kazandığınız Haste miktarı %X artar.
 • Bütün kaynaklardan kazandığınız Mastery miktarı %X artar.
 • Bütün kaynaklardan kazandığınız Critical Strike miktarı %X artar.
 • Bütün kaynaklardan kazandığınız Versatility miktarı %X artar.
 • Can yenilemenizin %X’i combat boyunca devam eder.
 • Bütün kaynaklardan aldığınız Healing %X artar.
 • Leech statınız %X artar.
 • Büyü ve yetenekleriniz şans ile size Flash of Clarity kazandırır. Bu bir sonraki 3 büyünüzün cast süresini 2 saniye düşürür.
 • Critical Strike ile verdiğiniz hasar %X artar.
 • Peryodik efektlerden aldığınız hasarı %X düşürür.

Corruption Statı

Corrupted bir eşya kullandığınızda belli miktarda Corrupted statına sahip olacaksınız. Her pozitif yan etki ile bu stat artmaya devam edecek. Etki ne kadar büyük ise aldığınız corruption miktarı da o kadar fazla olacak.

Corruption miktarınız arttıkça belli noktalarda negatif yan etkiler kazanmaya başlayacaksınız ve bu yan etkilerin etkisi corruption miktarınızla birlikte artacak.

corrupted.png

Ayrıca Corruption ile birlitke karakterinizde farklı gözükmeye başlayacak!

corruptionlook.png

 Grasping Tendrils

İlk corrupted eşyayı taktığınızda  Grasping Tendrils debuffı ile karşılaşacaksınız. Bu debuff hasar aldığınızda hareket hızınızı düşürecek. Hız düşürme miktarıda corruption miktarına bağlı olarak artacak.

 Corrupted Zone

20 Corruption sınırını geçtiğinizde  Corrupted Zone debuffını kazanacaksınız. Büyü ve yetenekleriniz bulunuz yerde bir corrupted alan oluşturacak bu alanın içinde bulunduğunuz süre boyunca hasar almaya devam edeceksiniz. Corruption seviyenize göre alanın boyutu ve verdiği hasar artacak.

20.png

 Grand Delusions

40 Corruptiondan sonra da  Grand Delusions debuffını kazanacaksınız. Hasar aldığınızda Thing From Beyond adlı bir düşman çıkmasına neden olacak olan buff Corruption miktarınız arttıkça bu düşmanın hareket hızını arttıracak.

 Creeping Death

60 Corruptiondan sonra  Creeping Death debuffını kazanacaksınız. Aldığınız healing miktarını %X azaltıp, aldığınız hasar miktarını %X arttıracak.

Corruptiondan Kurtulmak

Corruptiondan kurtulmak için yada etkisini azaltmak için bir iki yöntem PTR dosyaları arasında var ama bunların henüz tam olarak nasıl çalışacağını bilmiyoruz.

Özetle

Titanforging’in çirkin bir mekanik olduğunu zaten hep söylemişimdir ancak bu “düzeltme” ondan çok daha kötü halde. İnsanlar normalde Titanforge olsun diye RNG’ye bel bağlıyordu şimdi o RNG üzerine birde gelen Titanforge item düzgün pozitif yan etkilere sahip olsun diye bekleyecek.

Kaynak: Wowhead

Hakkında Umut Tunc Erol

1991 İzmir doğumlu bir oyun sevdalısı. Lise yıllarında RTS oyunuyla tanıştığı Warcraft evrenine resmen göbekten bağlı. Blizzard evrenleri hakkında saatlerce konuşabilme yeteneğine sahip biri. Full-time yazılım mühedisi, part-time Tank. Goblin’leri ve Gnome’ları nereden bulduğunu ve onların nasıl çalışmaya ikna ettiğini kimse bilmiyor.

Göz At

8.3 Visions of N’zoth – Development Özeti

8.2.5 ile birlikte War Campaign’in bitmesiyle, Blizzard aklımızda bir sürü soru işareti bırakmıştı. Acaba başka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir