Ana Sayfa / Sınıf Rehberleri / Mage Rehberi / Arcane Mage Rehberi

Arcane Mage Rehberi

Arcane Mage hızlı başlangıç rehberimize hoş geldiniz. Rehberimiz; Battle for Azeroth sezon 2, Tides of Vengeance’a göre güncellenmiştir. Bu rehberde, çok fazla detaya girmeden başlangıç için ihtiyacınız olan temel unsurları öğreneceksiniz. Battle for Azeroth’ta yeni spec’iniz Arcane ile sıradan bir achievement avcısı mı; yoksa kendini yeniden tanımaya çalışan bir oyuncu mu olacağınıza karar vermek istiyorsanız; bu basit rehber, bir an önce harekete geçebilmek için işinizi oldukça kolaylaştıracak.

Lütfen, bu sayfanın oyuncuları hızlı bir şekilde başlatmaya yönelik olduğunu ve ayrıntılı açıklamalar; mekanikler, rekabetçi seçenekler, donanım ve simülasyon karşılaştırmaları veya ayrıntıları içermediğini unutmayın. Tüm bunlar ve daha fazlası dahil olmak üzere, ayrıntılı bilgileri içeren Arcane Mage rehberleri en kısa zamanda yayımlanacaktır.

Arcane Mage rehberlerimiz; oyun içi deneyimlerden, simülasyonlardan ve loglardan gelen en son bilgilerle sürekli güncel tutulmaktadır.

Aşağıda seçilmiş olan talentlar, class’ı öğrenirken kullanım kolaylığı sağlamaları için seçilmiştir. Oynanış stilini anlamak ve kullanımını kavrayabilmek, class’ı öğrenme sürecinde daha kolaydır. Bu temel talent dağılımını başlangıç noktası olarak kabul edebilirsiniz.

Aşağıdaki sıralama genel bir sıralamadır. Sizin için en güvenli yol yüksek item level’ına sahip olan item’ı takmak olabilir. Birbirlerine yakın item level’ına sahip item’larda aşağıdaki sıralamayı takip etmeye çalışın.

1- Mastery
2- Critical Strike
3- Versatility
4- Haste

Gemler ve Enchantlar

  • Gemler -> item
  • Yüzük Enchantları -> item
  • Silah Enchantları -> item

Tüketilebilirler

Azerite parçaları için aşağıdaki class traitlerini takip edebilirsiniz.

1- spell
2- spell
3- spell
4- spell

Aşağıda, Arcane Mage’lerin kullandığı 2 temel rotasyondan basit şekilde bahsettik. İlki “Burn” fazı. Bu fazda Arcane Power’ı kullandığınız rotasyonu gösteriyoruz. İkincisi “Conserve” fazı. Bu fazda da Arcane Power’ınız bekleme süresindeyken kullandığınız rotasyondan bahsettik. Bu konuyla alakalı daha detaylı rehberler ileri zamanlarda sitemize eklenecektir.

Burn Fazı;

1- spell kullanın.
2- spell proc’lanana kadar spell kullanın.
3- spell proc’landığı zaman spell kullanarak harcayın.
4- Mananız bitene kadar spell kullanmaya devam edin.
5- spell kullanarak mananızı doldurun.

Conserve Fazı;

1- spell proc’lanana kadar spell kullanın.
2- spell proc’landığı zaman spell kullanarak harcayın.
3- Mananız %50-%60 seviyesine inene kadar spell kullanın.
4- spell stack’lerinizi temizlemek için spell kullanın.
5- spell‘ınız 4’e ulaşana kadar spell ve spell (Clearcasting ile birlikte) kullanmaya devam edin.
6- spell stack’lerinizi temizlemek için spell kullanın.
7- spell dönene kadar bunları yapmaya devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir