Ana Sayfa / Sınıf Rehberleri / Monk Rehberi / Mistweaver Monk Rehberi

Mistweaver Monk Rehberi

Mistweaver Monk hızlı başlangıç rehberimize hoş geldiniz. Rehberimiz; Battle for Azeroth sezon 2, Tides of Vengeance’a göre güncellenmiştir. Bu rehberde, çok fazla detaya girmeden başlangıç için ihtiyacınız olan temel unsurları öğreneceksiniz. Battle for Azeroth’ta yeni spec’iniz Windwalker ile sıradan bir achievement avcısı mı; yoksa kendini yeniden tanımaya çalışan bir oyuncu mu olacağınıza karar vermek istiyorsanız; bu basit rehber, bir an önce harekete geçebilmek için işinizi oldukça kolaylaştıracak.

Lütfen, bu sayfanın oyuncuları hızlı bir şekilde başlatmaya yönelik olduğunu ve ayrıntılı açıklamalar; mekanikler, rekabetçi seçenekler, donanım ve simülasyon karşılaştırmaları veya ayrıntıları içermediğini unutmayın. Tüm bunlar ve daha fazlası dahil olmak üzere, ayrıntılı bilgileri içeren Mistweaver Monk rehberleri en kısa zamanda yayımlanacaktır.

Mistweaver Monk rehberlerimiz; oyun içi deneyimlerden, simülasyonlardan ve loglardan gelen en son bilgilerle sürekli güncel tutulmaktadır.

Yukarıdaki diziliş; dungeonlar için olup, eğer raid healing yapmak istiyorsanız spell yerine spell tercih etmeniz gerekmektedir.

 1. Int
 2. Critical Strike
 3. Versatility
 4. Haste
 5. Mastery

Bu stat sıralaması raidler için olmakla beraber, dungeonlar için de gayet yeterlidir.

Gem ve Enchatlar

Tüketilebilirler

Mistweaver traitlerinin hepsi hem dungeon, hem raid healing için uygundur. Ancak; raid healing için spell ağırlıklı, dungeon için ise spell ağırlıklı bir diziliş yapılması çok daha uygun olacaktır.

Healer olarak sabit bir rotasyonunuz olamaz. Önemli olan doğru durumda, doğru spelli, doğru zamanda kullanmaktır.

 • spell Eğer yakınlarda 6 veya daha fazla hasar görmüş dost var ise kullanınız.
 • spell 2 charge size yeterince esneklik sağlamakta. Bu sebeple, hiç bekletmeden cooldownda kullanılması gerekir.
 • spell Eğer birden fazla kişiyi heallemeniz gerekiyorsa ( Tabi bu kişi sayısı spell kullanmaya değecek kadar fazla değilse yahut cooldownda ise geçerlidir. ) ya da tek bir hedefi hızlıca heallemeniz gerekiyorsa kullanın.
 • spell Eğer hedef sürekli sabit hasar alıyorsa kullanın.
 • spell Eğer hedef, spell in tek başına yetişebileceğinden daha fazla hasar alıyorsa kullanın.
 • spell Kullanımı dungeon ve raidlerde değişmektedir. Raidlerde, genellikle spell bufflamak ve mana korumak için kullanılır. Dungeonlarda ise; spell bufflayarak süresini uzatıp, daha fazla spell ile healing yapabilmek için kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir