Ana Sayfa / Sınıf Rehberleri / Priest Rehberi / Discipline Priest Rehberi

Discipline Priest Rehberi

Discipline Priest hızlı başlangıç rehberimize hoş geldiniz. Rehberimiz; Battle for Azeroth sezon 2, Tides of Vengeance’a göre güncellenmiştir. Bu rehberde, çok fazla detaya girmeden başlangıç için ihtiyacınız olan temel unsurları öğreneceksiniz. Battle for Azeroth’ta yeni spec’iniz Discipline ile sıradan bir achievement avcısı mı; yoksa kendini yeniden tanımaya çalışan bir oyuncu mu olacağınıza karar vermek istiyorsanız; bu basit rehber, bir an önce harekete geçebilmek için işinizi oldukça kolaylaştıracak.

Lütfen, bu sayfanın oyuncuları hızlı bir şekilde başlatmaya yönelik olduğunu ve ayrıntılı açıklamalar; mekanikler, rekabetçi seçenekler, donanım ve simülasyon karşılaştırmaları veya ayrıntıları içermediğini unutmayın. Tüm bunlar ve daha fazlası dahil olmak üzere, ayrıntılı bilgileri içeren Discipline Priest rehberleri en kısa zamanda yayımlanacaktır.

Discipline Priest rehberlerimiz; oyun içi deneyimlerden, simülasyonlardan ve loglardan gelen en son bilgilerle sürekli güncel tutulmaktadır.

Aşağıda seçilmiş olan talentlar, class’ı öğrenirken kullanım kolaylığı sağlamaları için seçilmiştir. Oynanış stilini anlamak ve kullanımını kavrayabilmek, class’ı öğrenme sürecinde daha kolaydır. Bu temel talent dağılımını başlangıç noktası olarak kabul edebilirsiniz.

Aşağıdaki sıralama genel bir sıralamadır. Sizin için en güvenli yol yüksek item level’ına sahip olan item’ı takmak olabilir. Birbirlerine yakın item level’ına sahip item’larda aşağıdaki sıralamayı takip etmeye çalışın.

1- Intellect
2- Haste
3- Critical Strike
4- Mastery
5- Versatility

Gemler ve Enchantlar

  • Gemler -> item
  • Yüzük Enchantları -> item
  • Silah Enchantları -> item

Tüketilebilirler

Azerite parçaları için aşağıdaki class traitlerini takip edebilirsiniz.

1- spell
2- spell
3- spell
4- spell
5- spell

Discipline Priest’in ana mantığı; hasar vererek üstlerinde Atonement bulunan yaralı hedefleri heal’lamaktır. Bu sebeple, healing ve dps rotasyonunu ayrı ayrı açıklayacağız.

Healing Rotasyonu

1- spell kullanın ve tankların üzerinde sürekli spell tutmaya çalışın. Yahut büyük bir hasar alınmadan önce, raid’deki yada dungeon’daki oyuncuların büyük bir bölümüne spell bırakın.
2- Eğer heal atmanızı engellemeyecek durumdaysanız, boss’un üzerinde spell veya spell sürdürmeye çalışın.
3- Üzerinizde spell buff’ı varsa veya yürüyorsanız spell kullanın.
4- Toplu olduğunuz zamanlarda spell kullanın. Kullandığınız zaman uygulanan spell‘lerin süresini uzatmak için spell kullanabilirsiniz.
5- Yüksek miktarda spell uyguladığınız zaman spell veya spell kullanın.
6- Eğer talent olarak seçtiyseniz yüksek hasar aldığınız durumlarda spell kullanın.
7- Üstünde spell bulunan yaralı hedeflere heal atmak için spell kullanın.
8- spell‘lerinizi uyguladıktan sonra, hasar rotasyonuna dönüp spell‘lerinizin çoğu bitene kadar hasar vermeye devam edebilirsiniz.

Hasar Rotasyonu;

  • Hedefinizin üzerinde devamlı spell veya spell (Talent olarak seçtiyseniz) tutun.
  • Hasarınızı arttırmanız gereken zamanlarda, talent olarak seçtiyseniz, spell kullanın. Böylelikle, üstlerinde Atonement bulunan hedeflere attığınız heal’da artacaktır.
  • Eğer talent olarak seçtiyseniz, bekleme süresi doldukça spell kullanın.
  • Bekleme süresi doldukça spell kullanın.
  • spell kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir